EN
НOВИНИТE

Световна седмица на хомеопатията 2016


ПИСМО И ДЕКЛАРАЦИЯ НА СДРУЖЕНИЕ "ХОМЕОПАТИЧНО ОБЩЕСТВО"
до Министъра на Здравеопазването г-жа Десислава Атанасова





ПРЕДСТОЯЩИ СЪБИТИЯ

лятно училище
с лектор
 
Д-Р ФАРУК МАСТЕР

9-11 юни 2017
софия

НА ТЕМА:

заболявания
на дихателната система

 

За справки и записвания:
в офиса на Хомеопатично общество


Работно време: от
10.00 ч. до 16.00 ч.
тел.: 02 822-92-46; 0884871003

 

 



13-14.05.2017


6 семинар - XVII курс

Редовният семинар за 17 курс ще се проведе на 1 и 2 април в сградата на Лесотехнически университет.
 

Събота

  9.00-10.30 – Философия: Въведение в Органона – Л.Димитрова

11.00-12.30 – Философия: Въведение в Органона (прод.) – Л.Димитрова

Обедна почивка

13.30-15.00 – Материя Meдика: Calcarea phosphorica – Ф.Дечев

15.15-16.45 – Материя Meдика: Hypericum, Calendula – М.Горанова

17.00-18.30 –Реперторизация: Глави „Ухо“ (Ear) и „Слух“ (Hearing) – Ф.Дечев

                                                

Неделя

  9.00-10.30 – Материя Meдика: Stramonium  – С.Михалкова

11.00-12.30 – Материя Meдика: Gelsemium – С.Михалкова

Контролна работа: Calcarea, Lycopodium, Sulphur

14.00-15.30 – Материя Meдика: Cina maritima – Н.Стефанова

 

Дати за следващите семинари:
9-11 юни 2017 - Международен семинар с д-р Фарук Мастер
1-2 юли 2017
29 юли - 6 август 2017 - Лятно училище
29 септември - 1 октомври - Международен семинар с Ерик ван Вьонсел

 
 




13-14.05.2017


17 семинар - XVI курс

Редовният семинар за 16 курс ще се проведе на 13 и 14 най в сградата на Лесотехнически университет.
 

Събота

  9.00-10.30 – Материя Медика: Cuprum metallicum – М.Горанова

11.00-12.30 – Материя Медика: Phosphoricum acidum – Н.Стефанова

Обедна почивка

13.30-15.00 – Философия: Органон – Л.Димитрова

15.15-16.45 – Материя Meдика: Lilium tigrinum – Ф.Дечев

17.00-18.30 – Реперторизация: Глави: „Larynx & Trachea“ и „Respiration“ – Л.Димитрова

                                                

Неделя

9.00-10.30 – Реперторизация: Глави „Cough“ и „Expectoration“  – Ф.Дечев

11.00-12.30 – Материя Meдика: Sulphuricum acidum – Н.Стефанова

Контролна работа: Graphite, Natrium carbonicum, Calcarea sulphurica

14.00-15.30 – Материя Meдика: Plumbum metallicum –С.Михалкова

 

Дати за следващите семинари:
9-11  юни 017 - Международен семинар с д-р Фарук Мастер
1-2 юли 2017
29 юли - 6 август 2017 - Лятно училище
29 септември - 1 октомври - Международен семинар с Ерик ван Вьонсел


 

 




13-14.05.2017


28 семинар - XV курс

Редовният семинар за 15 курс ще се проведе на 13 и 14 май в сградата на Лесотехнически университет.
 

Събота

9.00-10.30 –Материя Meдика: Colocynthis, Dioscorea – Н.Стефанова

11.00-12.30 – Материя Meдика: Подготовка за изпит: Видеослучай – М.Горанова

Обедна почивка

13.30-15.00 – Материя Meдика: Анализ на видеослучая – М.Горанова

15.15-16.45 – Реперторизация: Глава „Mind“ (памет, внимание, учене, език и др.) – Л.Димитрова

17.00-18.30 – Материя Meдика: Лекарства от амониевата група: Am-ph, Am-m, Am-f, Am-br, Am-s, Am-caust – С.Михалкова

 

Неделя

  9.00-10.30 – Материя Meдика: Ambra grisea, Murex purpurea – М.Горанова

11.00-12.30 – Материя Meдика: Лекарства от групата на паяците: Ther., Taren-c., Aran., Aran-ix, Lat-m., Lat-h, Lat-k, Mygale – Ф.Дечев

Контролна работа: Реперторизация на малки случаи

14.00-15.30 – Материя Meдика: Лекарства от групата на паяците – Ф.Дечев

 

Дати за следващите семинари:
9-11 юни 2017 - Международен семинар с д-р Фарук Мастер
1-2 юли 2017
29 юли - 6 август 2017 - Лятно училище
29 септември - 1 октомври - Международен семинар с Ерик ван Вьонсел

 




2016-2017


КУРС ПО МЕДИКОБИОЛОГИЧНА ПОДГОТОВКА

Дати за семинари:

30-31 януари - Анатомия (в Ректората на НСА)
13-14 февруари - Анатомия (в Ректората на НСА)
12-13 март - Анатомия (в Ректората на НСА)

23-24 април - Анатомия и Образна диагностика (в Ректората на НСА)
28-29 май - Микробиология (НСА на ул. "Гургулят" 1)
18-19 юни - Патология (НСА на ул. "Гургулят" 1)
16-17 юли - Генетика (16.07), Клинична лаборатория (17.07) (НСА на ул. "Гургулят" 1)

1-2 октомври
Основни патологични процеси при доц. Янчева. (събота от 11 ч., неделя от 9 ч.)
Изпит на 1 октомври от 09.00 ч. по Генетика


22-23 октомври – Лекции по Вътрешни болести (продължение) с д-р Младенов
.
Изпит
на 22 октомври – Основни патологични процеси
Изпит
на 23 октомври – Клинична лаборатория

19-20 ноември – Вътрешни болести (продължение).

17-18 декември – Вътрешни болести (продължение).

21-22 януари      -  Вътрешни болести
18-19 февруари  -  Психиатрия
25-26 март
22-23 април
27-28 май
24-25 юни
15-16 юли
28-29 октомври
18-19 ноември

 



 

 




Статии:
Интервю с Джереми Шер
Кърви ли до смърт хомеопатията?



 

Copyright 2004-2010, , www.bghomeopathy.org